it all begins at the cabin
But now that I’ve started making my own yogurt at home I have cut our overall dairy cost by over half, even though I’m paying twice as much for milk – and in my mind that’s an investment worth making. A two week supply of yogurt now costs us $7 instead of $50 and it requires minimal work on my part! And can you really put a price on the quality of homemade food? I sure can’t.